V roku 1987 otvoril LLENTAB svoju prvú pobočku mimo Švédska v Bergene v Nórsku. Nasledovali pobočky v Poľsku, Nemecku, Českej republike, Dánsku, Ukrajine a na Slovensku. V súčasnosti pôsobí skupina LLENTAB v ôsmich európskych krajinách. Všetky dcérske spoločnosti sú súčasťou rodiny LLENTAB, majú rovnaké hodnoty a pracujú na spoločnom cieli, a to byť prvou voľbou klienta pri výbere dodávateľa oceľovej sály. To platí aj pre spoločnosť LLENTAB Ukrajina, ktorá pôsobí na ukrajinskom trhu od roku 2006.
Kyjevská obchodná kancelária však začala pracovať už pred 14 rokmi (v roku 2003) a hneď ďalší rok realizovala neďaleko Kyjeva svoj prvý úspešný projekt – výrobnú budovu (3500 m2) s kanceláriou a skladmi. Neskôr ten istý zákazník objednal druhú a tretiu budovu o celkovej výmere takmer 12 000 m2. V roku 2006 bola založená dcérska spoločnosť LLENTAB Ukrajina, dnes je LLENTAB na Ukrajine zavedeným dodávateľom oceľových hál, o čom svedčí cca 70 realizovaných objektov o celkovej ploche 250.000 m2.
Organizačná štruktúra je podobná iným krajinám, v ktorých LLENTAB pôsobí – a spoločnosť LLENTAB Ukrajina má vlastné oddelenie obchodu, projekcie a montáže. Spoločnosť zamestnáva 46 zamestnancov, asi štvrtina (12 osôb) sú obchodníci a projektanti, 34 pracovníkov pracuje v oddelení montáže. Ústredie je v Kyjeve, ďalšiu obchodnú kanceláriu má LLENTAB na západnej Ukrajine vo Ľvove. Typickým zákazníkom ukrajinskej pobočky LLENTAB je stredná až veľká ukrajinská výrobná spoločnosť s národným alebo zahraničným kapitálom. Najbežnejšie sú skladovacie a výrobné haly, oceľové haly pre maloobchod a služby, výrobu a skladovanie potravín, poľnohospodárstvo a šport.
Ekonomika Ukrajiny patrí medzi chudobnejšie v Európe, ale v kontexte ukrajinského zblíženia s Európskou úniou existuje proces politických a hospodárskych reforiem na zlepšenie situácie. A že to je potrebné, dokladajú i čísla – HDP na hlavu sa v roku 2016 pohyboval iba na úrovni cca 2200 dolárov (na Slovensku to bolo za rok 2016 16 500 dolárov), čo z Ukrajiny činí druhú najchudobnejšiu krajinu Európy (po Moldavsku). Kľúčovým miestom zaujíma v ukrajinskej ekonomike ťažba železa a ocele, priemyselná a poľnohospodárska výroba.
„V zemi síce nie je stabilná investičná klíma, čo je tiež pre našu spoločnosť najväčšou brzdou rastu, na druhej strane sa ukrajinský vývoz preorientováva na trhy EÚ, a to znamená implementáciu európskych noriem a nových technológií. To môže viesť k novým investíciám do zlepšovania výrobných zariadení ukrajinských spoločností a zároveň uľahčí príchod nových podnikov na Ukrajinu. Lacná a kvalifikovaná pracovná sila priťahuje aj nové investície, miestne i nadnárodné. Pre LLENTAB a jeho oceľové haly hovorí aj obľuba oceľových konštrukcií a sendvičových panelov na Ukrajine – oceľové konštrukcie patria medzi najvýhodnejšie a najobľúbenejšie materiály pre tunajšie objekty. „, hovorí Konstantin Ivanov, riaditeľ LLENTAB Ukrajina.
Veľmi zaujímavým objektom bola podľa riaditeľa LLENTAB Ukrajina Konstantina Ivanova veľká slepačia farma AvangardCo. v Chersonskej oblasti, dokončená v roku 2014. „Celkovo sme tu postavili osem oceľových hál, každú o ploche 3 744 m2, takže celková plocha hál LLENTAB bola takmer 30 000 m2. Haly majú rozmery 24 x 156 metrov (šírka x dĺžka) a výšku 9, 7 metrov, strecha má sklon 7 °. V každej z nich je pritom umiestnených až 450 tisíc sliepok, chovaných za účelom produkcie vajec.“